Zadzwoń do nas: +48 605 331 448
Od 2007 roku pierwszy w Polsce profesjonalny butik z używanymi zegarkami.

Rolex

Rolex SA – szwajcarskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją zegarków, założone w 1905 roku. Jego właścicielem jest Federacja Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego FHS. Firma jest największym producentem ekskluzywnych zegarków na świecie z rocznymi obrotami sięgającymi kilku miliardów USD. Rolex jest znany na całym świecie, między innymi ze swej precyzji oraz prestiżu, lecz również wygórowanej ceny ich produktów sięgającej setek tysięcy dolarów.
Firma została założona w 1905 roku przez Hansa Wilsdorfa i jego szwagra Alfreda Davisa. Wbrew powszechnej opinii Hans Wilsdorf nie był ani Szwajcarem, ani zegarmistrzem. Bracia ci nazwali na początku firmę Wilsdorf & Davis i nie produkowali swoich mechanizmów. Importowali do Wielkiej Brytanii szwajcarskie mechanizmy Hermanna Aeglera i wkładali je do dobrze wykonanych kopert również zrobionych przez inne fabryki. Wyroby te dostarczali początkowo jako podwykonawcy do wielu angielskich jubilerów, którzy firmowali je swoim nazwiskiem, a jedynym znakiem była inskrypcja wewnątrz mechanizmu z literami W&D. Dopiero w 1908 roku Hans Wilsdorf i Michael Hickman zarejestrowali znak towarowy „Rolex” w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii. W 1912 przenieśli siedzibę z Wielkiej Brytanii do Szwajcarii, co znacząco podniosło cenę ich produktów. W 1915 roku zarejestrowali firmę Rolex, która po kilku niewielkich zmianach oficjalnie przyjęła obowiązującą do dziś nazwę Rolex SA.
Na przestrzeni lat firma wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak wodoszczelna koperta, datownik, dwie strefy czasowe pokazywane w tym samym momencie. Zegarek Rolex jako pierwszy na świecie zegarek naręczny otrzymał certyfikat Chronometru od szwajcarskiego instytutu chronometrycznego COSC - Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, co potwierdzało jego precyzję i dokładność chodu. W 1931 r. firma jako druga na świecie wprowadziła zegarek mechaniczny z automatycznym naciągiem. W 1951 roku Edmund Hillary jako pierwszy wszedł na Everest mając na ręce zegarek Rolexa. W 1960 roku Rolex skonstruował zegarek mechaniczny, który został umieszczony na zewnątrz batyskafu Trieste i wraz z nim zszedł ponad 11 km poniżej poziomu morza na dno Głębi Challengera, gdzie przetrwał ekstremalne ciśnienie 110 MPa i po wynurzeniu działał bez zmian. Drugi Rolex Oyster był na ręce kapitana batyskafu Jacques’a Piccarda. W 1973 r. firma wprowadziła na rynek model Oysterquartz, posiadający mechanizm 5035/5055, który do dziś jest uznawany za jeden z najlepszych mechanizmów kwarcowych na świecie. Za najsłynniejszy i najbardziej pożądany model Rolexa do dziś uważa się Rolex Cosmograph Daytona, głównie dzięki Paulowi Newmanowi, który nosił ten model w filmie Winning (1969 rok). Zegarki Rolex nosili między innymi Sean Connery (jako James Bond), Dwight David Eisenhower, John Fitzgerald Kennedy, Winston Churchill, Pelé oraz wiele gwiazd kina i muzyki. Do dziś Rolex jest oficjalnym czasomierzem najważniejszych turniejów tenisowych takich jak Australian Open, czy Wimbledon.

Rolex

ROLEX CELLINI REF. 4121 LADY

Cena: 15 490,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl